Star Citizen
24/10/2016
Kategorie: Novinky, Online hry

Vesmír na dlani: Ojedinělý plánovaný simulátor Star Citizen

Jedním z nejambicióznějších projektů současnosti je bezesporu Star Citizen. Vesmírný občan, jak by bylo možné také název hry interpretovat, se vyznačuje maximální propracovaností detailů a smělým smyslem pro realitu. Bojový simulátor pro Microsoft Windows je v mnohých ohledech zcela jedinečný a zejména vesmírné souboje z pohledu první osoby jsou jakousi třešničkou na dortu, který si můžete ukrajovat dle vlastní libosti. Budete-li mít navíc na sobě headset pro virtuální realitu Oculus Rift, užijete si neskutečných zážitků přímo ve virtuální realitě. Interakce mezi samotnými hráči je maximální, takže nebude co řešit. Vaše zážitky z hraní se tak stanou doslova bezbřehými.

Star Citizen

Vývoj projektu

Určitě je třeba konstatovat několik faktů týkajících se vývoje tohoto titulu. Star Citizen jsou momentálně v rukou vývojáře Chrise Robertse a jeho studia Cloud Imperium Games. Toto studio bylo založeno již v roce 2011 a projektu se věnuje s co možná největší intenzitou. Samotná crowfundingová kampaň byla založena v roce 2012 na vlastních internetových stránkách samotných vývojářů. Samozřejmě také začaly fungovat finanční prostředky čerpané z Kickstarteru.

Rekord v nejvyšší vybrané sumě

Projekt Star Citizen se vyznačuje především tím, že získal maximální možnou podporu do začátků. Na tento crowfundingový projekt se vybralo celkem 4,2 milionů amerických dolarů. Tato částka v podobné oblasti bude hledat konkurenci jen velmi těžko. Simulace vesmíru zkrátka a jednoduše hráče neskutečně lákají. Na konci celé kampaně se dokonce již jednalo o sumu překračující magickou hranici 6,2 milionů dolarů.

Nejdražší titul dějin hraní?

Možná to zní zcela neuvěřitelně, nicméně v současnosti již bylo vybráno na Stra Citizen více než 87 milionů dolarů. Tato astronomická suma má přinést titul, jenž bude zcela ojedinělý. Budete moci procházet vesmírný světem a hledat nová a nová neobjevená zákoutí dle libosti.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==