Platforma pro hraní
11/12/2015
Kategorie: Novinky, PC hry, PS hry

Výběr platformy pro hraní je velmi důležitý

Pokud se momentálně rozhodujete pro nějakou hru, měli byste určitě přemýšlet i o tom, jaká platforma bude pro hraní optimální. Doba, kdy bylo možná hrát pouze na PC, je již dávno pryč, a k dispozici je spousta nejrůznějších konzolí a zařízení, která mohou přinést mnohem větší zážitky a komfortnější ovládání, než je tomu právě u počítačů. Výběr může být mnohem složitější, než by si člověk mohl na první pohled myslet. Podívejme se tedy, co všechno byste si měli rozmyslet, než se rozhodnete pro koupi toho či onoho zařízení.

Peníze na prvním místě

V první řadě je třeba vědět, kolik chcete do konkrétní platformy investovat. Počítače jsou dnes v podstatě stále ještě nejdražší záležitostí. PC hraní doznalo mnohých obměn, nicméně v případě, že chcete hrát nějaký kvalitnější titul, musíte sáhnout po počítači s dobrou grafickou kartou. Takový pod 10 000 korun seženete jen velmi těžko. Když už se vám to podaří, bude se s největší pravděpodobností jednat o zastaralý model. Rozhodnout byste se také měli, jestli se bude jednat o klasické stolní PC anebo o notebook. Herní konzole jsou mnohem levnější a dají se koupit za několik tisíc korun.

Pohodlí hraní

Velkou výhodou konzolí je pochopitelně fakt, že se můžete pohodlně natáhnout k televizi nebo monitoru a začít hrát. U PC budete muset nutně sedět. Mnohé konzole jako Nintendo Wii disponují pohybovými senzory, takže budete moci při hraní také udělat něco pro sebe. V každém případě je třeba ale myslet i na tituly, které lze na jednotlivé platformy sehnat.

Výběr platformy podle hry

V neposlední řadě byste měli vybírat platformu podle konkrétního typu hry. Mnohé tituly jsou vydávány jak pro PC, tak i pro konzole. Zejména akční hry se ale na konzolích hrají mnohem lépe. Třeba akční hry jako Splinter Cell a Grand Theft Auto nemají na PC tak optimální ovládání. Samotný Windows 8 navíc může hru brzdit.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==