x-com-enemy-unknown
19/01/2015
Kategorie: Novinky, Strategie

Vydejte se střílet UFO s XCOM Enemy Unknown

Mnozí z nás si jistě ještě pamatují na staré dobré UFO: Enemy Unknown. Jedna z prvních čtverečkových strategií svého druhu dokázala zaujmout skvělou atmosférou a také neotřelým pojetím boje s mimozemskými civilizacemi. Z hlediska grafiky se i tehdy jednalo o povedený kousek. Ostatně úspěšnost hry potvrzuje velké množství prodaných titulů. V současné době by se sice hra v původním vydání prosadila jen velmi těžko, nicméně její remake vypadá naprosto skvěle a hrát XCOM Enemy Unknown přináší skutečný zážitek. V čem tedy spočívá sázka na jistotu a v čem inovace?

xcom__sectoid

Klasické prostředí na jedničku

Prostředí v jak v Enemy Unknown, tak i v XCom Enemy Within je naprosto skvělé. Vy jako hlavní hrdina fungujete jako kapitán Centra boje proti mimo zemským civilizacím a snažíte se všemi dostupnými prostředky zničit nevítané mimo zemské objekty. Činit tak můžete jak přímo Interceptory, kteří dokážou poničit nepřátelskou loď, tak i za pomocí výsadku Skyrangeru. Vaši vojáci na rozdíl od klasické verze hry mohou postupovat ve své kariéře a učí se mnohým dovednostem, mezi které patří dva výstřely za kolo, Head shot a mnohé ostatní. Stejně jako v původní verzi funguje i výzkum a manufaktura.

Sestřelte si Mutona detailně

Výborná je u XCom Enemy Unknown čeština. Všem termínům budete plně rozumět a nebude tak potíž s tím, že v některé fázi hry zůstanete stát. Perfektní jsou hlavně mise. Na těch se můžete pohybovat v rámci tahů. Přesné možnosti vojáků jsou jasně dány. Detailně také uvidíte zásahy ufonů za pomocí klasických, anebo později laserových či plazmových zbraní.

xcom-enemy-unknown_archangel

Příběh nijak neoslní

Menší slabinou tohoto remake je možná příběh, který je velmi strohý a jednoduchý. Kopíruje v podstatě příběh původní a jen konec se poněkud liší. I tak se ale do hry dostanete okamžitě a budete hltat další minuty, kdy budete moci ničit mimo zemskou civilizaci.

Výhody

-          kariérní postupy

-          spousta možností volby strategie

-          solidní obtížnost

-          grafické provedení videí

-          ovládání hry

Nevýhody

-          menší epičnost příběhu

-          nižší počet nepřátelských lodí

-          celkově menší rozsáhlost

-          absentuje napadení vlastní báze

Pokud máte rádi boj s mimozemskou civilizací plný akce, pak rozhodně vyzkoušejte. Pobavíte se královsky.

Zdroje obrázků: http://venturebeat.com/community/2013/09/27/commander-incoming-xcom-enemy-unknown-tips-and-tricks/

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==