XCOM2 War of Chosen
19/06/2017
Kategorie: Akční, Novinky, PC hry

XCOM2: War of Chosen

Milujete bránění naší planety proti jakémukoli mimozemskému šmejdu? Pak se již nemůžete dočkat datadisku XCOM 2: War of Chosen. Právě to bylo totiž oznámeno na PC Gaming show. Co nás v tomto dobrodružství čeká? To se pokusíme alespoň nastínit v následujících řádcích. Jen pro ochutnávku je třeba předznamenat, že se s největší pravděpodobností setkáte s nepřáteli, kteří budou úplně nejtužší z celé série XCOM. Na co ale vyplatí ještě těšit? Alespoň fragmenty toho, co Firaxis prozradil, se pokusíme formulovat v následujících řádcích.

XCOM2 War of Chosen

Nové frakce odporu

Koalice vetřelců Advent se opět zformovala a bohužel jsou její součástí nejrůznější nové frakce odporu. Jde o hybridní z poloviny mimozemské jednotky Skirmishers, sabotážníky Reapers a ty, kteří využívají psionickou sílu, tedy Templars. Všechny tyto jednotky přistupují k boji poněkud odlišně a vy se musíte připravit na tvrdý strategický zásah, jinak budete mít jednoduše smůlu. I tyto momenty ale mnozí milovníci strategií vyhledávají a cení si složitost momentu.

Noví extra tuzí nepřátelé

Nový datadisk slibuje i nové nepřátele. Jmenovat se budou Chosen, tedy vyvolení. Tyto kreatury se postupně evokují a jejich taktika je jednoznačná. Jdou po krku vašim velitelům, které zajmou, následně vyslechnou a poté nemilosrdně zabijí. Dokonale tak umí narušit operace XComu. Vaše jednotky se tak budou snažit kompletně zničit jejich pevnosti.

XCOM2 War of Chosen

Tajné mise a jiné vychytávky

Jak vojáky, tak i vědce a techniky budete moci vysílat na tajné mise. Dokážete tak posílit interpersonální vztahy mezi jednotlivými frakcemi. Budete svědky také zajímavých nových lokací, tedy měst zničených při první invazi mimozemských kreatur, divočiny anebo podzemních tunelů. Samozřejmostí budou i nové schopnosti u postav, které si vyšperkujete dle svého uvážení. Nezbývá než se těšit, datadisk vyjde 29. srpna 2017.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==