Mahjong

Zahrajte si zajímavé mahjong hry

Mezi nejoblíbenější a přitom zcela tradiční online herní tituly patří bezesporu mahjong hry. Není se čemu divit, jelikož mahjong člověka nejen pobaví, ale nutí jej i přemýšlet a cvičit si paměť. V současnosti je k dispozici několik různých titulů této tradiční hry. My se v následujících řádcích zaměříme na původní model mahjongu a následně také na online hry tohoto zaměření, které jsou v současnosti k dispozici.

Tradiční čínská hra

Mah-jong představuje tradiční čínskou hru, jejímž základem jsou obdélníkové kameny. U jejího zrodu byl pravděpodobně sám Konfucius. Během staletí došlo ale k mnohým mutacím a změnám pravidel. Původní verze vznikla z karetní hry podobné rummy, která je známá po celém světě. Samotný výraz Mah-jong znamená ve volném překladu vrabci, což jsou ptáci mystické inteligence. Ve hře se nachází celkem 136, popřípadě 144 kamenů vyrobených z bambusu. Kostí, dřevěných kousků anebo z plastu. 108 z nich se řadí ke třem skupinám, jimiž jsou kolečka, bambusy a také znaky. Dále bychom měli jmenovat i kameny určené pro severní, východní, západní a také jižní větry. Důležitou roli hrají i kameny pro draky, a to zelené, bílé a červené. Mahjong se postupem času rozšířil do celého světa a dnes si nejlepší mahjong hry můžete zahrát online.

Mahjong 2

Různé tituly mahjongu online

Z nejrůznějších modifikací mahjongu vybíráme například Math Mahjong, který je určen pro příznivce matematiky. Spojujete v něm totiž číslice. Dále jmenujme Pink Mahjong v ryze růžovém stylu. Zajímavé jsou ale třeba i vánoční, bublinové a jiné verze.

Online hra Mahjong Connect

Výbornou volbu online verze je Mahjong Connect. Vaším úkolem v ní je postupně spojovat dvojice kostiček se stejným obsahem. Kostičky pochopitelně není možné spojit pokaždé a je třeba přemýšlet o tom, které dvě k sobě skutečně sedí. Hra je omezena časem a k dispozici je v online verzi zdarma.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGFydG5lci5rb2tpc2thc2hvcC5jei9yb3RhdG9yL2tpZC8xL2FmZmlsaWQvNnZ2aHNnZW4vdmVsaWtvc3QvMjUweDI1MC9tZXRvZGEvZGlyZWN0aWQvIiB3aWR0aD0iMjUwIiBoZWlnaHQ9IjI1MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHNjcm9sbGluZz0ibm8iPjwvaWZyYW1lPg==